Zapraszamy na nową stronę www

Nowa strona internetowa klubu jest już gotowa. Zapraszamy pod adres www.odraopole.pl

To była Wielka Sobota przy Oleskiej

W Wielką Sobotę do Opola przyjechała Siarka Tarnobrzeg, która okazała się bardzo wymagającym przeciwnikiem.

Bilety na Siarkę już w sprzedaży

26. kolejka przed nami! W klubowym sekretariacie można już kupić bilety na mecz z Siarką Tarnobrzeg.

Historyczny wynik Odry w Rybniku!

Odra Opole pokonując ROW 1964 Rybnik ustanowiła historyczny wynik w meczu wyjazdowym.

Dawid Wolny rozdawał odblaski

Dawid Wolny jako przedstawiciel Odry Opole, w ramach kampanii odblaskowi.pl rozdawał dzisiaj opaski odblaskowe w PSP nr 24 w Opolu Groszowicach.

Odra Opole wspiera Odblaskowi.pl

Odra Opole została Ambasadorem kampanii społecznej Odblaskowi.pl!

Bilety na Legionovię już dostępne!

24. kolejka przed nami! Dostępne są już bilety na sobotnie spotkanie ligowe z Legionovią.

 • Zapraszamy na nową stronę www

  środa, 19, kwietnia 2017 10:33

  Opublikowane w dziale Aktualności

 • To była Wielka Sobota przy Oleskiej

  sobota, 15, kwietnia 2017 19:20

  Opublikowane w dziale Relacje

 • Bilety na Siarkę już w sprzedaży

  wtorek, 11, kwietnia 2017 08:55

  Opublikowane w dziale Aktualności

 • Historyczny wynik Odry w Rybniku!

  piątek, 07, kwietnia 2017 21:55

  Opublikowane w dziale Aktualności

 • Dawid Wolny rozdawał odblaski

  środa, 05, kwietnia 2017 20:55

  Opublikowane w dziale Aktualności

 • Odra Opole wspiera Odblaskowi.pl

  wtorek, 04, kwietnia 2017 16:25

  Opublikowane w dziale Aktualności

 • Bilety na Legionovię już dostępne!

  wtorek, 28, marca 2017 10:08

  Opublikowane w dziale Aktualności

NTO: "Na stadionie potrzeba światła"

Remont jupiterów na stadionie przy ul. Oleskiej, to najpilniejsza sprawa dla przyszłości klubu! Zapraszamy do lektury.

Obszerny artykuł - bardzo ciekawie i szczegółowo traktujący o aktualnej sytuacji kkubu (w kwestiach organizacyjnych i infrastrukturalnych) - opublikowała wczoraj Nowa Trybuna Opolska.

Z uwagi na wielką wagę poruszanego tematu oraz zawarte w nim cenne informacje, tekst autorstwa redaktora Marcina Sagana cytujemy w całości.

 

Odra Opole. Na stadionie potrzeba światła

"Jeśli nie zostanie przeprowadzony remont jupiterów na stadionie przy ul. Oleskiej w Opolu, to Odra w przypadku awansu do 1 ligi w przyszłym sezonie może grać w innym mieście.

Maszty oświetleniowe na stadionie w Opolu stoją od 40 lat. Są w dobrym stanie, ale już zamon­towa­ne na nich żarówki świecą słabo i nie spełniają norm nawet na 2 ligę. Kibice Odry muszą więc oglądać mecze przy świetle dziennym. Opolski zespół, choć jest beniaminkiem 2 ligi, to spisuje się w niej znakomicie i jest na dobrej drodze do awansu na zaplecze ekstraklasy. W 1 lidze, czego nie ma o klasę niżej, wymogiem licencyjnym jest już natomiast posiadanie sztucznego oświetlenia o natężeniu wynoszącym co najmniej 1600 luksów. Ma to znaczenie przy transmisjach telewizyjnych. Odra więc jeśli awansuje musi mieć stadion, na którym można rozgrywać mecze po zmroku.

Mniej zorientowani kibice pewnie się zdziwią, bo w końcu w minionych latach oglądali mecze Odry w blasku jupiterów. Tylko, że ten blask był bardzo blady. W 3 lidze zespół mógł występować przy światłach. Po awansie do 2 ligi już nie może.

Minimalne natężenie wymagane w 2 lidze to 800 luksów. Tymczasem według pomiarów wykonanych na stadionie przy ul. Oleskiej wynosi ono w różnych miejscach boiska od 286 luksów do maksymalnie 737. Zresztą kibice pamiętający mecze ostatnich lat w 3 lidze dobrze wiedzą, że oglądając poczynania piłkarzy często nie byli w stanie dostrzec jacy zawodnicy biegają po tej stronie boiska leżącej bliżej nieczynnej trybuny północnej. Tak słaba była widoczność. Po awansie do 2 ligi Odra nie dostała już zgody na grę przy światłach. Można więc uznać, że ich na stadionie po prostu nie ma.

W przypadku awansu do 1 ligi to już niedopuszczalne. Wzorem MKS-u Kluczbork opolski klub jako ewentualny beniaminek 1 ligi dostałby zapewne półroczną „dyspensę” od PZPN-u, ale to jest wszystko na co mógłby liczyć. Gdyby MKS wiosną tego roku nie miał sztucznego oświetlenia, to nie mógłby grać na swoim stadionie. Tak było w przypadku Rozwoju Katowice, który i tak był w dobrej sytuacji, bo mógł grać w swoim mieście na obiekcie GKS-u. Wcześniej natomiast Pogoń Siedlce musiała występować w Prusz­ko­wie. Na pobłażliwość PZPN-u w tej kwestii nie ma więc co liczyć.

- Nie dopuścimy do tego, by Odra miała grać poza Opolem - mówi prezydent miasta Arkadiusz Wiśniewski.

Projekt renowacji oświetlenia na stadionie znalazł się w budżecie obywatelskim Opola i można na niego głosować. To jednak oczywiście nie daje gwarancji, że akurat on spośród wielu innych zostanie wybrany przez mieszkańców miasta do realizacji . Koszt modernizacji oświetlenia w projekcie został określony na poziomie 600 tys. zł (montaż nowego na stadionie w Kluczborku kosztowała 2,7 mln zł). Zakłada on choćby wymianę projektorów czy też modyfikację instalacji zasilającej.

Przy niepowodzeniu w głosowaniu w budżecie obywatelskim innym rozwiązaniem jest wciągnięcie projektu modernizacji do budżetu miasta na następny rok. Władze stolicy regionu muszą być przygotowane na to jeśli nie chcą by zespół grał w: Klucz­borku, Bytomiu, Wrocławiu czy Gliwicach.

W Opolu na szczęście myślą o renowacji oświetlenia. Na stadionie byli już przedstawiciele firmy zajmującej się ich montażem czy konserwacją.

- Jesteśmy przygotowani, że jak tylko będzie decyzja o remoncie, to go zaczniemy - mówi Leszek Wróblewski, kierownik obiektów sportowych w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. - Na szczęście chodzi o modernizację, a nie stawianie nowych masztów. Te są bowiem w dobrym stanie, tak jak kopuły, na której zamontowane są żarówki.

Modernizacja oświetlenia ma też duże znaczenie dla klubu. Zwykle bowiem frekwencja na meczach rozgrywanych w porze wieczornej jest znacznie większa niż przy świetle dziennym, co przekłada się na ilość sprzedanych biletów. Ma to oczywiście związek często z pracą sympatyków futbolu. W sytuacji, kiedy Odra gra przy świetle dziennym na mecze nie przyjeżdżają też ludzie związani z innymi klubami w regionie (działacze, trenerzy, zawodnicy), którzy zwykle stanowili dużą grupę widzów. Poza tym mecze przy światłach mają po prostu atrakcyjniejszą oprawę."

 

 

Nic dodać, nic ująć, naszym zdaniem trafione w punkt!

Do sukcesu potrzeba "tylko" wielkiej mobilizacji kibiców!

Prosimy o niezwłoczne głosowanie na Odrę Opole!

 

Projekt nr 5, duże zadania: dialog.um.opole.pl

Szczegóły na stronie: oswietlodrę.pl

 

 

Fot. Zuzanna Walczak / www.wezmnienamecz.pl

 


 

         Juniorzy                                                               Rezerwy                                  Młodzież

                      

         Rozmowy                                                                         Relacje                                                                                      Kolejki   

                  

     Public Relations                                             Media                                                                                            Historia

                  

 

 

 

 

Partnerzy Odry! Dziękujemy!

Najbliższy mecz ligowy Odry!

1% podatku dla Odry Opole

Karnety już w sprzedaży!

Odra w Bytomiu

Dołącz do Akademii Odry!

Poprzedni mecz ligowy

sobota 15 kwietnia, 2017 15:00
 
Odra Opole 4 : 3 Siarka Tarnobrzeg

Tabela II ligi sezon 2016/2017

Odra Opole na Facebooku!

 

Wyszukaj na stronie klubowej

SPONSORZY I PATRONI MEDIALNI 2016/2017

 

PIERWSZA DRUŻYNA 2016/2017

 

AKADEMIA ODRY OPOLE

 

FUTSAL KLUB ODRA OPOLE

Kontakt

"OKS Odra" Opole

ul. Oleska 51
45-231 Opole
tel/faks: 077 455 15 05
REGON: 160256630
NIP: 754-29-75-457
klub@oksodraopole.pl