Zapraszamy na nową stronę www

Nowa strona internetowa klubu jest już gotowa. Zapraszamy pod adres www.odraopole.pl

To była Wielka Sobota przy Oleskiej

W Wielką Sobotę do Opola przyjechała Siarka Tarnobrzeg, która okazała się bardzo wymagającym przeciwnikiem.

Bilety na Siarkę już w sprzedaży

26. kolejka przed nami! W klubowym sekretariacie można już kupić bilety na mecz z Siarką Tarnobrzeg.

Historyczny wynik Odry w Rybniku!

Odra Opole pokonując ROW 1964 Rybnik ustanowiła historyczny wynik w meczu wyjazdowym.

Dawid Wolny rozdawał odblaski

Dawid Wolny jako przedstawiciel Odry Opole, w ramach kampanii odblaskowi.pl rozdawał dzisiaj opaski odblaskowe w PSP nr 24 w Opolu Groszowicach.

Odra Opole wspiera Odblaskowi.pl

Odra Opole została Ambasadorem kampanii społecznej Odblaskowi.pl!

Bilety na Legionovię już dostępne!

24. kolejka przed nami! Dostępne są już bilety na sobotnie spotkanie ligowe z Legionovią.

 • Zapraszamy na nową stronę www

  środa, 19, kwietnia 2017 10:33

  Opublikowane w dziale Aktualności

 • To była Wielka Sobota przy Oleskiej

  sobota, 15, kwietnia 2017 19:20

  Opublikowane w dziale Relacje

 • Bilety na Siarkę już w sprzedaży

  wtorek, 11, kwietnia 2017 08:55

  Opublikowane w dziale Aktualności

 • Historyczny wynik Odry w Rybniku!

  piątek, 07, kwietnia 2017 21:55

  Opublikowane w dziale Aktualności

 • Dawid Wolny rozdawał odblaski

  środa, 05, kwietnia 2017 20:55

  Opublikowane w dziale Aktualności

 • Odra Opole wspiera Odblaskowi.pl

  wtorek, 04, kwietnia 2017 16:25

  Opublikowane w dziale Aktualności

 • Bilety na Legionovię już dostępne!

  wtorek, 28, marca 2017 10:08

  Opublikowane w dziale Aktualności

Podsumowanie roku Akademii Odry Opole

O kończącym się roku i widokach na przyszłość, rozmawialiśmy z trenerem oraz koordynatorem Akademii Odry Opole - Markiem Durajem.

 
- Odra Opole bardzo często postrzegana jest tylko w kontekście pierwszej drużyny. Nie jest to jednak idealne odzwierciedlenie rzeczywistości. Odra to wielki kolektyw ludzi, w którym Wy jako Akademia zajmujecie bardzo ważne miejsce.
 
Marek Duraj: Dokładnie, zajmujemy w strukturze klubowej bardzo ważne miejsce, jednak nie zgodzę się z tym że jesteśmy postrzegani jako klub tylko przez pryzmat pierwszej drużyny. W środowisku piłkarskim można usłyszeć wiele dobrego na temat funkcjonowania grup młodzieżowych Odry Opole, a kolejne kroki które stawiamy w kierunku prawdziwej Akademii dają powody do dumy. Istnieje ogromna zależność pomiędzy pierwszą drużyną i grupami młodzieżowymi, im wyżej sklasyfikowany jest zespół seniorów tym łatwiej nam pozyskiwać kolejnych adeptów i nie martwić się o nabór. Im lepsza nasza praca tym większe nadzieje na kolejne debiuty naszych wychowanków w pierwszym zespole. 
 
- Za nami rok 2016. Jak go oceniasz w kategoriach sportowych?
 
MD: Pod kątem sportowym ten rok na pewno możemy zaliczyć do udanych. Trzeba jednak pamiętać że wykładnią wyniku sportowego w najmłodszych kategoriach jest możliwość rywalizacji i pokazania pełni umiejętności na tle silnych rywali, co zrozumiałe czynimy. Oczywiście nie zabrakło też czołowych lokat, czy nawet wygranych w turniejach. Jeśli jednak mam być szczery to największym sukcesem była możliwość uczestniczenia w największym turnieju w Europie - Iber Cup w Portugalii. Chłopcy z rocznika 2003, oraz ich trenerzy: Radosław Rusin i Kamil Sikora zebrali potężny bagaż doświadczeń który procentuje w ich pracy po dzień dzisiejszy. Kolejnym powodem do dumy jest fakt, że ponad 50% chłopców z tego rocznika stanowi w tej chwili skład trampkarzy w drużynie MKS MOSiR Opole - kolejnym etapie szkolenia w Opolu (jest to rocznik, który właśnie skończył piłkarską edukację w naszym klubie).
 
- Akademia to szeroki sztab szkoleniowy, a nie od dziś wiadomo, że dobry trener musi cały czas się rozwijać i podnosić swoje kwalifikacje. Jak to wygląda w Waszych strukturach?
 
MD:  W tej chwili w naszych strukturach zatrudnionych jest 18 trenerów. Cała kadra trenerska sukcesywnie podnosi swoje kwalifikacje. Dwóch trenerów posiada uprawnienia UEFA A, siedmiu UEFA B, a inni uprawnienia ministerialne. Pozostali trenerzy to zawodnicy pierwszej drużyny zbierający doświadczenie w pracy z dziećmi. Od października pracuje z nami trener przygotowania motorycznego - Grzegorz Maroński, którego efekty pracy będzie można zauważyć już od stycznia. Do grona pracowników należy również fizjoterapeuta Michał Malisz, który służy pomocą w razie kontuzji. Nikt z trenerów nie próżnuje, w ciągu kilku miesięcy zdołaliśmy odwiedzić takie kluby jak: Zagłębie Lubin, Legię Warszawa czy ostatnio Dinamo Zagrzeb. Nowinki do klubu przywożą także trenerzy: Grzegorz Zmuda - będący trenerem kadry Polski Polish Soccer Skills, Andrzej Drynda - uczestniczący w szkoleniach Coerver Coaching lub Kamil Sikora współpracujący z Wydziałem Biomechaniki na wrocławskim AWF-ie. Od dwóch miesięcy korzystamy również z bazy danych – Protrainup, która systematyzuje naszą pracę, będąc jednocześnie narzędziem do hospitowania trenerów.
 
- Klub jest w dobrej kondycji finansowej. Solidni Partnerzy i Sponsorzy pozwolili na stabilizację w tej kwestii. Czy przekłada się to także na warunki pracy w Akademii?
 
MD: Myślę, że współpraca ze sponsorami w tym roku wyglądała wzorowo i bez ich pomocy moglibyśmy jedynie pomarzyć o stawianiu kroków w kierunku pełnej profesjonalizacji za co jesteśmy im bardzo wdzięczni i po raz kolejny serdecznie dziękujemy. Urząd Miasta Opola i Urząd Marszałkowski wspomogły nas dotacjami, jak również w znacznym stopniu ułatwiły organizację wyjazdu na Iber Cup do Portugalii. Firmy ECO i Sindbad pomogły nam zorganizować dwa bardzo prestiżowe turnieje, które zrzeszyły ponad 700 dzieci w opolskim Centrum Sportu. Reasumując można by stworzyć osobny artykuł dotyczący tylko współpracy na linii Akademia – Sponsorzy i osoby które bezinteresownie jej pomagają. 
 
- Czy w zbliżającym się roku, możemy spodziewać się turniejów piłkarskich organizowanych przy współpracy z Partnerami klubu, czyli ECO Cup i Sindbad Cup?
 
MD: Mamy zielone światło na kolejne edycje obu wymienionych turniejów. Na pewno przed nami wiele udoskonaleń, ale jestem spokojny o stały progres i rozbudowę ich formuły do rangi turnieju międzynarodowego.
 
- Akademia Odry Opole to nie tylko czysty sport, to także odpowiedzialność społeczna. Jak wyglądają działania w tej materii?
 
MD: Działalność w tym obszarze staramy się łączyć z oczekiwaniem naszych kibiców oraz różnymi uroczystościami w roku kalendarzowym. Wizyty w przedszkolach wraz z zawodnikami pierwszej drużyny, inauguracja roku szkolnego z Odrą Opole, zapalenie zniczy na grobach byłych zawodników niebiesko – czerwonych, czy pomoc w organizacji Wigilii dla Samotnych, Potrzebujących i Bezdomnych to kilka momentów z całego roku, w których przypominamy Opolu, że jesteśmy i mogą na nas liczyć. Z drugiej strony pokazujemy naszym zawodnikom jakie wartości w życiu są ważne i czym należy się kierować, ponieważ piłkarzem się bywa, a człowiekiem jest się przez całe życie.
 
- W tym roku odwiedziliście 20 opolskich przedszkoli, gdzie zorganizowaliście 22 spotkania. Czy planujecie kontynuację tej akcji w roku 2017?
 
MD: Jak najbardziej !!!! Byliśmy w szoku.... jakim pozytywnym echem odbiła się cała akcja. Promowanie zdrowego stylu życia, zabawa poprzez ruch i wspólny trening z zawodnikami opolskiej Odry, na koniec rozdane klubowe gadżety i piłki z autografami – jednym słowem uśmiechy od ucha do ucha. W odpowiedzi na ogromne zapotrzebowanie w roku 2017 przeprowadzimy kampanię, w której to przedszkola będą mogły zadzwonić i zarezerwować termin do odwiedzin niebiesko – czerwonych.
 
- Treningi Akademii odbywają się niemalże przez cały rok. Jak wygląda sytuacja w okresach wolnych od nauki szkolnej, np. w wakacje?
 
MD: Ferie zimowe to czas obozów najstarszych adeptów Akademii, pozostałe grupy będą trenować normalnie. Już podczas ferii zimowych 45 osób z naszego klubu wybiera się potrenować w Hiszpanii, warto dodać że na miejscu czekają nas sparingi z hiszpańskimi rówieśnikami, oraz możliwość zobaczenia na żywo FC Barcelony. W okresie letnim pierwsze pięć tygodni wakacji zabezpieczamy sobie na organizację półkolonii na Stadionie Odry. W tym roku uczestniczyło w nich 120 dzieci. Sierpień to ponownie obozy sportowe i ponownie będziemy chcieli je zorganizować zarówno w kraju i za granicą.
 
- Co Was czeka w nadchodzącym roku? Czy planujecie już udział w konkretnych turniejach, szykują się jakieś dalsze wyjazdy, obozy?
 
MD: Nowy Rok rozpoczniemy tradycyjnie wspólnym treningiem z pierwszą drużyną w opolskim Centrum Sportu. Do czerwca będziemy kontynuować procesy szkoleniowe na zasadzie gier w Lidze Młodzika, turniejach czy sparingach. Od stycznia wprowadzamy rozszerzony trening motoryki w każdej z grup, a co za tym idzie dokonamy poważnych zakupów sprzętu do diagnozy postępów w tym aspekcie. Organizacja obozów sportowych, półkolonii czy turniejów Sindbad Cup i ECO Cup to już stałe punkty programu, które ponownie wpiszą się w nasz grafik, do tego wizyty w opolskich przedszkolach. Reszta planów na razie nie może ujrzeć światła dziennego, ale wszystko zmierza w kierunku by zbliżający rok okazał się przełomowy i ewolucyjny. 
 
- Dziękujemy za rozmowę.
 
MD: Dziękuję za rozmowę, jak również wszystkim którzy przyczynili się do rozwoju Akademii. To dzięki Wam patrzymy w przyszłość z podniesioną głową.

 


 

         Juniorzy                                                               Rezerwy                                  Młodzież

                      

         Rozmowy                                                                         Relacje                                                                                      Kolejki   

                  

     Public Relations                                             Media                                                                                            Historia

                  

 

 

 

 

Partnerzy Odry! Dziękujemy!

Najbliższy mecz ligowy Odry!

1% podatku dla Odry Opole

Karnety już w sprzedaży!

Odra w Bytomiu

Dołącz do Akademii Odry!

Poprzedni mecz ligowy

sobota 15 kwietnia, 2017 15:00
 
Odra Opole 4 : 3 Siarka Tarnobrzeg

Tabela II ligi sezon 2016/2017

Odra Opole na Facebooku!

 

Wyszukaj na stronie klubowej

SPONSORZY I PATRONI MEDIALNI 2016/2017

 

PIERWSZA DRUŻYNA 2016/2017

 

AKADEMIA ODRY OPOLE

 

FUTSAL KLUB ODRA OPOLE

Kontakt

"OKS Odra" Opole

ul. Oleska 51
45-231 Opole
tel/faks: 077 455 15 05
REGON: 160256630
NIP: 754-29-75-457
klub@oksodraopole.pl