Zapraszamy na nową stronę www

Nowa strona internetowa klubu jest już gotowa. Zapraszamy pod adres www.odraopole.pl

To była Wielka Sobota przy Oleskiej

W Wielką Sobotę do Opola przyjechała Siarka Tarnobrzeg, która okazała się bardzo wymagającym przeciwnikiem.

Bilety na Siarkę już w sprzedaży

26. kolejka przed nami! W klubowym sekretariacie można już kupić bilety na mecz z Siarką Tarnobrzeg.

Historyczny wynik Odry w Rybniku!

Odra Opole pokonując ROW 1964 Rybnik ustanowiła historyczny wynik w meczu wyjazdowym.

Dawid Wolny rozdawał odblaski

Dawid Wolny jako przedstawiciel Odry Opole, w ramach kampanii odblaskowi.pl rozdawał dzisiaj opaski odblaskowe w PSP nr 24 w Opolu Groszowicach.

Odra Opole wspiera Odblaskowi.pl

Odra Opole została Ambasadorem kampanii społecznej Odblaskowi.pl!

Bilety na Legionovię już dostępne!

24. kolejka przed nami! Dostępne są już bilety na sobotnie spotkanie ligowe z Legionovią.

 • Zapraszamy na nową stronę www

  środa, 19, kwietnia 2017 10:33

  Opublikowane w dziale Aktualności

 • To była Wielka Sobota przy Oleskiej

  sobota, 15, kwietnia 2017 19:20

  Opublikowane w dziale Relacje

 • Bilety na Siarkę już w sprzedaży

  wtorek, 11, kwietnia 2017 08:55

  Opublikowane w dziale Aktualności

 • Historyczny wynik Odry w Rybniku!

  piątek, 07, kwietnia 2017 21:55

  Opublikowane w dziale Aktualności

 • Dawid Wolny rozdawał odblaski

  środa, 05, kwietnia 2017 20:55

  Opublikowane w dziale Aktualności

 • Odra Opole wspiera Odblaskowi.pl

  wtorek, 04, kwietnia 2017 16:25

  Opublikowane w dziale Aktualności

 • Bilety na Legionovię już dostępne!

  wtorek, 28, marca 2017 10:08

  Opublikowane w dziale Aktualności

Trener Zmuda opowiada o idei PSS

Polish Soccer Skills to część międzynarodowego projektu, który z powodzeniem przyjął się w Hiszpanii, Niemczech oraz Polsce.

Jest to projekt, którego idea i cel to rozwijanie i upowszechnianie szkolenia piłkarskiego dzieci i młodzieży. Polish Soccer Skills to program europejski, który szkolenie traktuje kompleksowo i spójnie. W ramach szkolenia, przede wszystkim w Centralnych Ośrodkach Sportu organizowane są obozy piłkarskie, podczas których w ciągu jednego roku szkoli się ponad 4000 młodych piłkarzy z całego świata.
 
Szkoleniowiec juniorów Odry Opole Grzegorz Zmuda jest licencjonowanym trenerem Polish Soccer Skills. Opowiedział nam o idei przyświecającej temu programowi oraz o jego roli w całym tym przedsięwzięciu.
 
- Polish Soccer Skills. Już sama nazwa brzmi zobowiązująco, ale co tak naprawdę dla młodego piłkarza oznacza udział w takim szkoleniu?
 
Grzegorz Zmuda: Jest to idea, która jest uzupełnieniem treningu klubowego. Są to jednostki treningu indywidualnego, które prowadzą licencjonowani Trenerzy PSS w swoim miejscu zamieszkania. Dodatkowo przez okres wakacji i ferii PSS organizuje obozy letnie i zimowe, na których uczestniczy trenują w małych grupach 4-osobowych, odbywają treningi z trenerami z Niemiec i Hiszpanii. Poza tym maja zajęcia z trenerami mentalnymi i lektorami języka hiszpańskiego i niemieckiego. To wszystko dzieje się w ośrodkach w całej Polsce, a warunki mieszkaniowe i treningowe stoją na bardzo wysokim poziomie. Od niedawna PSS stworzyło kompleksowy program szkolenia skierowany dla klubów i akademii piłkarskich o nazwie Soccer Skills PRO Team, który oferuje kompleksowe i spójne szkolenie. 
 
- Czy PSS wypełniło lukę, czy dubluje rozwiązania, które już funkcjonują?
 
GZ: PSS wypełniło lukę na popyt na korepetycje piłkarskie. Świadczy o tym zapotrzebowanie na ten rodzaj korepetycji, jak i tempo rozwoju PSS, a co pokazuje liczba dzieci na naszych obozach.
 
- W jaki sposób pozyskuje się osoby, które mogą wziąć udział w tym projekcie?
 
GZ: W projekcie mogą brać udział zawodnicy, którzy chcą doskonalić swoje wysokie już umiejętności, zawodnicy którzy chcą się uczyć nowych umiejętności, jak również zawodnicy którzy chcą spędzić czas z piłką, ponieważ kochają tę dyscyplinę sportu. To wszystko mają okazję robić w profesjonalnym środowisku, wśród profesjonalnych trenerów i wychowawców.
 
- Jaka jest Twoja rola w PSS?
 
GZ: Od ok. 4 lat jestem licencjonowanym trenerem PSS. Prowadzę treningi indywidualne na terenie Opola i powiatu opolskiego, a także regularnie biorę udział w obozach jako trener, a od pół roku także jako koordynator.
Od 3 lat jestem również trenerem Reprezentacji Polski Polish Soccer Skills. Mamy reprezentacje od U-9 do U-19. Zawodnicy dobierani są do kadr na podstawie testów i obserwacji, które odbywają się na obozach,
W grudniu wszystkie reprezentacje wyjeżdżają na obóz do Centralnego Ośrodka Sportu we Władysławowie (Cetniewie), gdzie w olimpijskich warunkach pracują nad taktyka, techniką, motoryką i co najważniejsze sferą mentalną. Każdy sztab składa się z I trenera, dwóch asystentów i do tego do dyspozycji kadr jest trener bramkarzy i trener mentalny. Na przełomie kwietnia i czerwca reprezentacje wyjeżdżają na sparingi z europejskimi klubami w całej Europie. Były to już Bayern, Atletico Madryt, Sewilla FC, Juventus Turyn, Cordoba CF czy Getafe CF.
Obecnie kadra U-11 wyjeżdża na Cypr, gdzie rywalem będzie m.in. FC Barcelona i wiele innych znaczących, europejskich marek.
Osobiście dwa lata temu miałem okazje odwiedzić Madryt i zdobywać doświadczenie, grając w sparingu przeciwko Getafe, zaś w 2016 byliśmy w Cordobie. Kapitalne doświadczenie! Obecnie dopinane są sprawy naszego najbliższego wyjazdu. Szczegóły niebawem..
Naprawdę niewiele polskich klubów może pozwolić sobie na takie wojaże, dlatego uważam że robimy kapitalną pracę dla klubów, pokazując wielką piłkę naszym podopiecznym.
 
- Jak wygląda szkolenie?
 
GZ: System dzieli się na płaszczyznę treningu indywidualnego i płaszczyznę skierowaną do klubów. Jeśli chodzi o aspekt treningu indywidualnego to jak już wspomniałem wcześniej, zajęcia odbywają się stacjonarnie z licencjonowanymi trenerami, zaś na obozach w grupach czteroosobowych (treningi czwórkowe), gdzie odbywają się gry zadaniowe z trenerami zagranicznymi, treningi mentalne z trenerami mentalnymi (arcyważny aspekt rozwoju młodego człowieka, sportowca).
Jeśli chodzi o płaszczyznę klubową to kluby partnerskie otrzymują kompleksowe wsparcie szkoleniowe i marketingowe od PSS.
 
- Co udało Ci się osiągnąć w ramach PSS?
 
Dzięki PSS poznałem świetnych ludzi w całej Polsce i Europie (Niemcy, Hiszpania). Wiele z tych znajomości, oprócz wartości merytorycznych ma także charakter prywatny.
PSS ukształtował mnie jako trenera i dał mi umięjetności, dzięki którym potrafię traktować młodego zawodnika w sposób zindywidualizowany i wyjątkowy.
Do tego mam otwartą ścieżkę poszerzania swoich kompetencji w świetnych miejscach i z wielkimi osobistościami ze świata europejskiej piłki.
 
- Dziękujemy i życzmy powodzenia!
 
/ Fot. Archiwum prywatne Grzegorza Zmudy (na zdjęciu w środku)

 


 

         Juniorzy                                                               Rezerwy                                  Młodzież

                      

         Rozmowy                                                                         Relacje                                                                                      Kolejki   

                  

     Public Relations                                             Media                                                                                            Historia

                  

 

 

 

 

Partnerzy Odry! Dziękujemy!

Najbliższy mecz ligowy Odry!

1% podatku dla Odry Opole

Karnety już w sprzedaży!

Odra w Bytomiu

Dołącz do Akademii Odry!

Poprzedni mecz ligowy

sobota 15 kwietnia, 2017 15:00
 
Odra Opole 4 : 3 Siarka Tarnobrzeg

Tabela II ligi sezon 2016/2017

Odra Opole na Facebooku!

 

Wyszukaj na stronie klubowej

SPONSORZY I PATRONI MEDIALNI 2016/2017

 

PIERWSZA DRUŻYNA 2016/2017

 

AKADEMIA ODRY OPOLE

 

FUTSAL KLUB ODRA OPOLE

Kontakt

"OKS Odra" Opole

ul. Oleska 51
45-231 Opole
tel/faks: 077 455 15 05
REGON: 160256630
NIP: 754-29-75-457
klub@oksodraopole.pl