Zapraszamy na nową stronę www

To była Wielka Sobota przy Oleskiej

W Wielką Sobotę do Opola przyjechała Siarka Tarnobrzeg, która okazała się bardzo wymagającym przeciwnikiem.

Bilety na Siarkę już w sprzedaży

26. kolejka przed nami! W klubowym sekretariacie można już kupić bilety na mecz z Siarką Tarnobrzeg.

Historyczny wynik Odry w Rybniku!

Odra Opole pokonując ROW 1964 Rybnik ustanowiła historyczny wynik w meczu wyjazdowym.

Dawid Wolny rozdawał odblaski

Dawid Wolny jako przedstawiciel Odry Opole, w ramach kampanii odblaskowi.pl rozdawał dzisiaj opaski odblaskowe w PSP nr 24 w Opolu Groszowicach.

Odra Opole wspiera Odblaskowi.pl

Odra Opole została Ambasadorem kampanii społecznej Odblaskowi.pl!

Bilety na Legionovię już dostępne!

24. kolejka przed nami! Dostępne są już bilety na sobotnie spotkanie ligowe z Legionovią.

Tomasz Wawrzyniak
  72'    Kacper Wdowik

1-0 13' Dawid Hanzel

2-0 68' Szymon Cichecki (karny)

3-0 73' Marcin Pontus (karny)

Odra: Feć - Surowiak, Michniewicz, Drąg, Wdowik - Czerwiński (62. Setla), Wawrzyniak, Copik (82. Rewucki), Piegzik - Filipowicz, Wasilewski (82. Łoziński).

Trener: Andrzej Polak

Przyszłość: Paś (Ż) - Bober,  Sander, Lako, Adamczuk (Ż) - Markiewicz (84. Glenc), Sobik, Bober, Benauer (82. Hojka) - Hanzel (69. Pontus) , Żbikowski (60. Cichecki)

Trener: Tomasz Sosna

Festiwal karniaków

Statystykę celnych strzałów sobotniej rywalizacji rozpoczął Robert Żbikowski już w 4 minucie. Próba napastnika gospodarzy była jednak zbyt słaba by Marcin Feć mógł mieć jakiekolwiek problemy z obroną. 60 sekund później najniższy na boisku Kamil Benauer uderzył z dystansu minimalnie obok lewego słupka. Trzecie podejście gospodarzy pod otwarcie rezultatu swojego meczu w 4. kolejce zakończyło się golem. Podania z głębi pola nie zdołał przechwycić Maciej Michniewicz, piłka trafiła do Dawida Hanzela, ten wyszedł sam na sam z Feciem, wymanewrował naszego golkipera i wpakował futbolówkę do siatki.

Praktycznie od objęcia prowadzenia przez miejscowych na boisku niewiele się działo. Gospodarze zadowoleni z takiego obrotu sprawy spuścili nieco z tonu. Opolanie próbowali zamknąć ich na własnej połowie ale poza dwoma rzutami wolnymi bitymi z lewej strony boiska i jednego kornera nie potrafili  stworzyć bezpośredniego zagrożenia pod ich bramką. Dopiero w 33 minucie na indywidualną szarżę i przebojowe wejście w pole karne zdecydował się Tomasz Copik. Wychodzący z bramki Piotr Paś faulował naszego pomocnika. Paś dostał żółtą kartkę a OKS pierwszy w tych zawodach rzut karny. Do piłki podszedł Michał Filipowicz, strzelił w prawy róg lecz Paś świetnym piąstkowaniem uratował swój zespół przed remisem. Jeszcze przed zejściem do szatni mocne uderzenie Pawła Wasilewskiego zablokowali obrońcy. To jednak były już wszystkie sytuacje godne odnotowania w ciągu pierwszych 45 minut.

Dokładnie 7 minut po zmianie stron Odra dostała kolejną szansę doprowadzenia do wyrównania. Madrin Piegzik wrzucił piłkę z wolnego wprost na głowę Marcina Czerwińskiego. Nasz młodzieżowiec oddał strzał ale zdaniem arbitra był podczas tej akcji faulowany. Sytuacja miała miejsce w polu karnym i bardzo problematyczne zdaniem miejscowych kibiców "wapno" stało się  faktem. Tym razem egzekutorem jedenastki był Marcel Surowiak i... Paś znów fenomenalnie wyczuł intencję strzelającego i obronił po raz drugi. Czyżby zamiana 11 metrów na gola stało się wiodącym fatum,  jakie zawisło w tym sezonie nad naszą drużyną?

Mimo wszystko niebiesko-czerwoni próbowali dalej... W 57 minucie oglądaliśmy najładniejszą akcję w wykonaniu podopiecznych Andrzeja Polaka. Piegzik tym razem znakomicie trafił w tempo z dośrodkowaniem. Filipowicz w powietrzu pięknie złożył się do strzału i bita głową futbolówka pewnie zmierzała do bramki, gdyby nie... Paś.  Urastający do roli bohatera meczu rogowski bramkarz kapitalnie wyciągnął tę piłkę. Niestety, dla naszej drużyny była to ostatnia sytuacja na zdobycie gola w tym spotkaniu. Cała seria nieszczęść rozegrała się pomiędzy 67 a 73 minutą. Najpierw Marcel Surowiak nieprzepisowo powstrzymał w polu karnym Marka Sobika i pan Bartosz Bielaś z Katowic znów pokazał na punkt oddalony od linii bramkowej długością jedenastu metrów. Pewny strzał pod poprzeczkę wprowadzonego po przerwie Szymona Cicheckiego, 2:0 na tablicy świetlnej stadionu przy Sportowej 1 i euforia na trybunach i ławce Przyszłości.

Ledwie nasi chłopcy pozbierali się po tym ciosie, dostali następny. Najpierw jednak Feć odparł srogie bombardowanie naszej bramki w 70 minucie  w wykonaniu Sobika i Cicheckiego. Cóż z tego, skoro 2 minuty później musiał skapitulować po raz trzeci. W tym momencie na boisku był już znany z Opola Marcin Pontus. To on wymierzył sprawiedliwość z czwartej już jedenastki w tym spotkaniu i dobił nasz zespół. Stało się to po tym, jak Kacper Wdowik został wyrzucony z boiska za faul na Benauerze. Chwilę później około 100 osobowa grupa kibiców z Opola opuściła obiekt. Końcowe 15 minut  to kolejne szanse dla ekipy z Rogowa.  Na posterunku był ponownie Feć ratując swój zespół przed kolejnym golem w 75 minucie. Z kolei w 82 minucie wyciągnął piłkę z bramki, lecz gol padł ze spalonego. W obu tych akcjach w roli głównej wystąpił ponownie Pontus.

- W całej swojej karierze nie brałem udziału w meczu, w którym podyktowano aż 4 rzuty karne. Jestem jednak ogromnie szczęśliwy, że znalazłem się po stronie zespołu, który okazał się zwycięski i to po tak niesamowitych okolicznościach - nie krył radości po meczu trener Przyszłości Tomasz Sosna. - Możemy tylko przeprosić naszych kibiców. To pierwsze co przychodzi mi w tej chwili do głowy - powiedział schodząc do szatni Marcin Feć.

Juniorzy                                                               Rezerwy                                  Młodzież

Rozmowy                                                                         Relacje                                                                                      Kolejki

Public Relations                                             Media                                                                                            Historia