Zapraszamy na nową stronę www

To była Wielka Sobota przy Oleskiej

W Wielką Sobotę do Opola przyjechała Siarka Tarnobrzeg, która okazała się bardzo wymagającym przeciwnikiem.

Bilety na Siarkę już w sprzedaży

26. kolejka przed nami! W klubowym sekretariacie można już kupić bilety na mecz z Siarką Tarnobrzeg.

Historyczny wynik Odry w Rybniku!

Odra Opole pokonując ROW 1964 Rybnik ustanowiła historyczny wynik w meczu wyjazdowym.

Dawid Wolny rozdawał odblaski

Dawid Wolny jako przedstawiciel Odry Opole, w ramach kampanii odblaskowi.pl rozdawał dzisiaj opaski odblaskowe w PSP nr 24 w Opolu Groszowicach.

Odra Opole wspiera Odblaskowi.pl

Odra Opole została Ambasadorem kampanii społecznej Odblaskowi.pl!

Bilety na Legionovię już dostępne!

24. kolejka przed nami! Dostępne są już bilety na sobotnie spotkanie ligowe z Legionovią.

Kara za dyskusję

Pierwsze dwa kwadranse zdecydowanie należały do gospodarzy. Lider rozgrywek stopniowo rozkręcał się i z minuty na minutę stwarzał coraz to groźniejsze sytuacje pod naszą bramką. Damian Rozmus obronił w tym czasie dwukrotnie strzały Konrada Nowaka oraz Damiana Sadowskiego.  W 28 minucie skapitulował jednak przy uderzeniu Tomasza Stranca, który na prawej stronie wykończył ładną akcję katowiczan. Prowadzenie uśpiło nieco miejscowych i od 35 minuty swoje szanse zaczął mieć nasz zespół. Wówczas to Sebastian Deja huknął z 30 metrów z dystansu i futbolówka odbiła się od poprzeczki. Dwie minuty później miało być 1:1. Tadeusz Tyc znalazł się sam na sam z Robertem Widawskim, ale zamiast do siatki trafił w nogi skracającego kąt bramkarza.

Na kolejne akcje Opolan musieliśmy czekać do zmiany stron. To było 20 minut bardzo dobrej gry drużyny Wojtka Mielnika. W 52 minucie zza pola karnego precyzyjnie przymierzył Błażej Wróbel i piłka tuż przy słupku zatrzepotała w siatce. Efektem naporu niebiesko-czerwonych była ręka w polu karnym po indywidualnej szarży wspomnianego wyżej Wróbla. W 63 minucie goście objęli więc prowadzenie ponieważ jedenastkę na gola bardzo pewnie zamienił Tyc.

Gdyby nasz najlepszy strzelec chwilę później lepiej zachował się przejmując podanie Adama Setli oraz wykorzystał w 73 minucie kolejną już sytuację będąc oko w oko w Widawskim, praktycznie mogło być po meczu. Jak to jednak w piłce bywa zemsta przyszła natychmiast.  Już w następnej minucie Rozwój cieszył się z remisu. Straty odrobił Maciej Tora, który dostał idealne podanie po przebitce z rzutu rożnego i z 10 metrów pokonał Rozmusa.

Przełomowa dla losów pojedynku okazała się 83 minuta. Wówczas to faul na własnej osobie reklamował Marcel Surowiak. Robił to na tyle skutecznie, że najpierw zobaczył zółtą, a kilka sekund później czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Gra wznowiona została z linii 16 metrów, a Rafał Lis dał sobie radę z minięciem naszego muru i po rozegraniu rzutu wolnego pośredniego wyprowadził podopiecznych Mirosława Smyły na prowadzenie. Osłabiony OKS niewiele już mógł tego dnia zdziałać. Rozpędzony Rozwój w ostatniej minucie meczu wyprowadził błyskawiczną kontrę, a Kamil Zalewski technicznym lobem zapewnił ekpie z "Wujka" kolejny komplet punktów.

Juniorzy                                                               Rezerwy                                  Młodzież

Rozmowy                                                                         Relacje                                                                                      Kolejki

Public Relations                                             Media                                                                                            Historia