Bilety na Legionovię już dostępne!

24. kolejka przed nami! Dostępne są już bilety na sobotnie spotkanie ligowe z Legionovią.

Odra vs Legionovia - zapowiedź meczu

W Prima aprillis do Opola przyjedzie zespół Legionovii Legionowo i z pewnością nie będzie to pojedynek na żarty.

Kolejne piękne zwycięstwo Odry!

To był trudny i zacięty mecz z wieloma okazjami po obu stronach boiska, ale kolejne 3 punkty zostają na koncie Odry Opole.

Bilety na GKS już w sprzedaży!

22. kolejka przed nami! Bilety na sobotnie spotkanie ligowe z GKSem Bełchatów są już dostępne w sprzedaży.

Ważne trzy punkty zdobyte w Poznaniu!

Odra zwyciężyła na trudnym terenie w Poznaniu. Jest to kolejny, bardzo ważny krok w drodze po awans do I ligi.

ECO S.A. – partner Odry na dobre i złe

Energetyka Cieplna Opolszczyzny od wielu lat wspiera Odrę, stanowiąc jednego z gwarantów stabilizacji finansowej Odry.

Piękna inauguracja w Opolu!

W pierwszym meczu tej wiosny w Opolu, Odra zasłużenie wygrywa z Olimpią Elbląg 2:1.

 • Bilety na Legionovię już dostępne!

  wtorek, 28, marca 2017 10:08

  Opublikowane w dziale Aktualności

 • Odra vs Legionovia - zapowiedź meczu

  wtorek, 28, marca 2017 08:43

  Opublikowane w dziale Aktualności

 • Kolejne piękne zwycięstwo Odry!

  sobota, 18, marca 2017 18:15

  Opublikowane w dziale Aktualności

 • Bilety na GKS już w sprzedaży!

  wtorek, 14, marca 2017 11:15

  Opublikowane w dziale Aktualności

 • Ważne trzy punkty zdobyte w Poznaniu!

  sobota, 11, marca 2017 17:00

  Opublikowane w dziale Relacje

 • ECO S.A. – partner Odry na dobre i złe

  czwartek, 09, marca 2017 14:48

  Opublikowane w dziale Aktualności

 • Piękna inauguracja w Opolu!

  sobota, 04, marca 2017 18:05

  Opublikowane w dziale Relacje

Odra Opole 2:2 Rozwój Katowice
Mecz
Kolejka 24
Opole, ul. Oleska 51
Odra Opole 2 : 2
Rozwój Katowice
sobota 05 maja, 2012 20:00

Odra: Chodanowicz - Kowalczyk, Michniewicz, Copik, Bednarski, Deja, Surowiak, Franek (86. Franek) , Luptak (61. Job) - Tyc, Krysian.

Rozwój: Soliński - Mielnik, Gałecki, Lis, Winiarczyk - Król (80. Nowak), Gacki, Zalewski, Wolny - Żak - Gielza (68. Furczyk).

Riders On The Storm

Nie zawiedli się ci, którzy przybyli na mecz na trzecioligowym szczycie. Pierwsza i druga drużyna tabeli dostarczyła widzom dobrej dawki emocji, a wrażenia spotęgowała burzowa nawałnica, w której nasz zespół do samego końca dążył do zwycięstwa. Zaczęło się pod dyktando gości. Katowiczanie co rusz atakowali bramkę OKS-u, ale dopiero w 28 minucie mieli sytuację, po której mogli objąć prowadzenie. 

Doskonałe podanie ze środka pola otrzymał Wojciech Król, ale nie wykorzystał sytuacji sam na sam. Dobitkę Sebastiana Gielzy na raty wybili nasi defensorzy. Gielza mocno i celnie przymierzył w 34 minucie i z dużymi problemami piłkę na róg  wybił Igor Chodanowicz.  Przyjezdni dopięli swego tuż przed gwizdkiem na przerwę. Z kornera na krótki słupek dośrodkował Król, Gielza przystawił głowę i futbolówka ugrzęzła w siatce Opolan. Nasz zespół sytuacji bramkowych w tej odsłonie nie miał, choć jedno uderzenie niby od niechcenia Sebastiana Deji niespodziewanie wylądowało na poprzeczce.  W 36 minucie Adrian Krysian wychodził na czystą pozycję ale się przewrócił, z kolei  ten sam Deja w 42 minucie wyskakiwał do dośrodkowania Tadeusza Tyca, lecz minął się z piłką. 

Po zmianie stron pierwszą okazję dla naszego zespołu miał Denis Luptak w 54 minucie. Jego ni to strzał, ni to dośrodkowanie minimalnie minęło prawy słupek bramki pilnowanej przez Bartosza Solińskiego. Niestety, 120 sekund później Odra przegrywała różnicą dwóch goli. Lewą stroną popędził Maciej Wolny wrzucił futbolówkę w pole karne, a ta odbita od Macieja Michniewicza zmieniła tor swojego lotu i ku zdziwieniu samego atakującego wylądowała w bramce.

Niebiesko-czerwoni pozbierali się dokładnie po 10 minutach, a to co prezentowali od tego momentu nasi chłopcy, można śmiało nazwać opolskim koncertem gry. Sygnał do odwrotu losów pojedynku dał Tomasz Copik w 65 minucie. "Copa" huknął z lewej nogi z 25 metrów i piłka poszybowała w okolice okienka bezradnego Solińskiego. W tym momencie nad Oleską nadciągać zaczęła burza, a chwilę później zaczął padać ulewny deszcz.  Te warunki jakby sprzyjały podopiecznym Wojtka Mielnika, którzy raz po raz nękali lidera z Katowic. Ukoronowaniem tego była piękna akcja Copik - Michał Bednarski - Krysian, po której ten ostatni głową dopełnił formalności i w 77 minucie wprowadził stadion w euforię. Chwilę po tym zwarcie zgasiło tablicę wyników, na której widniało 2:2.

- Jeszcze jeden! - skandowały w tym momencie całe trybuny. 4 minuty później Tadeusz Tyc mógł wyprowadzić nasz zespół na prowadzenie. Niezmordowany i walczący z ogromną determinacją król strzelców III ligi mocno przymierzył z ostrego kąta ale Soliński instynktownie obronił. To właśnie Tadek przeprowadził w 90 minucie akcję, po której Katowiczanie nie wywieźliby z naszego miasta żadnych punktów. W swoim stylu wdarł się w pole karne wyłożył futbolówkę wprowadzonemu po przerwie Piotrowi Jobowi, a ten zamiast do siatki... kopnął w półleżącego już  Solińskiego. - Dziękuję w imieniu całej drużyny za doping, jakim nasi kibice nieśli nas do końca - powiedział po meczu trener Mielnik. - Lidera mamy i nigdy go nie oddamy! - tak śpiewali w kręgu po meczu piłkarze przyjezdnych. Wielka radość zawodników Rozwoju to chyba dobitny dowód na to, jak cenny remis odnotowali tego dnia w Opolu.

Skrót. Zdjęcia

 


 

         Juniorzy                                                               Rezerwy                                  Młodzież

                      

         Rozmowy                                                                         Relacje                                                                                      Kolejki   

                  

     Public Relations                                             Media                                                                                            Historia

                  

 

 

Partnerzy Odry! Dziękujemy!

Najbliższy mecz ligowy Odry!

sobota 01 kwietnia, 2017 15:00
 
Odra Opole - Legionovia Legionowo

1% podatku dla Odry Opole

Karnety już w sprzedaży!

Odra w Bytomiu

Dołącz do Akademii Odry!

Poprzedni mecz ligowy

sobota 25 marca, 2017 16:00
 
Gryf Wejherowo 1 : 0 Odra Opole

Tabela II ligi sezon 2016/2017

Odra Opole na Facebooku!

 

Wyszukaj na stronie klubowej

SPONSORZY I PATRONI MEDIALNI 2016/2017

 

PIERWSZA DRUŻYNA 2016/2017

 

AKADEMIA ODRY OPOLE

 

FUTSAL KLUB ODRA OPOLE

Kontakt

"OKS Odra" Opole

ul. Oleska 51
45-231 Opole
tel/faks: 077 455 15 05
REGON: 160256630
NIP: 754-29-75-457
klub@oksodraopole.pl