Kolejne piękne zwycięstwo Odry!

To był trudny i zacięty mecz z wieloma okazjami po obu stronach boiska, ale kolejne 3 punkty zostają na koncie Odry Opole.

Bilety na GKS już w sprzedaży!

22. kolejka przed nami! Bilety na sobotnie spotkanie ligowe z GKSem Bełchatów są już dostępne w sprzedaży.

Ważne trzy punkty zdobyte w Poznaniu!

Odra zwyciężyła na trudnym terenie w Poznaniu. Jest to kolejny, bardzo ważny krok w drodze po awans do I ligi.

ECO S.A. – partner Odry na dobre i złe

Energetyka Cieplna Opolszczyzny od wielu lat wspiera Odrę, stanowiąc jednego z gwarantów stabilizacji finansowej Odry.

Piękna inauguracja w Opolu!

W pierwszym meczu tej wiosny w Opolu, Odra zasłużenie wygrywa z Olimpią Elbląg 2:1.

Mateusz Peroński przedłużył umowę

Pomocnik Odry Opole przedłużył umowę z klubem do 30.06.2018 z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Karnety już w sprzedaży!

Karnety na mecze rundy wiosennej są już dostępne w sprzedaży. Zapraszamy do sekretariatu klubu.

sobota 02 czerwca, 2012 17:00

Bramka dla gości: Rafał Stefański w 46 minucie.

Odra: Chodanowicz - Kowalczyk, Michniewicz, Brzozowski, Łoziński - Deja, Copik, Franek (60. Sikorski), Surowiak - Setla, Krysian.

Victoria: Kuczera - Stefański Ł. 965. Śliwakowski) - Gębicz, Kołodziejczak, Oborek, Lenartowski - Olechowski, Berdys, Stefański T. (90. Mizgała), Stefański R. (90. Widziewicz), Kyzioł.

Czuwała opatrzność

Już w 2 minucie sobotniego pojedynku OKS porządnie "opukał" bramkę gości. Najpierw na strzał z dystansu zdecydował się Tomasz Copik, ale bita z około 20 metrów piłka trafiła w słupek. Kontynuacja tej akcji to dobitka Adriana Krysiana... w poprzeczkę. Worek z bramkami kilka chwil później próbował rozwiązać Dominik Franek, ale jego strzał minął światło bramki.  Jeśli z kronikarskiego obowiązku odnotujemy jedyną niecelną próbę przyjezdnych w 21 minucie za sprawą Mateusza Kyzioła oraz główkę obok bramki  Adama Setli w minucie 28, będziemy mieli cały obraz pierwszych 45 minut.

Tuż po wznowieniu gry po przerwie wspomniany wyżej Setla znalazł się w doskonałej sytuacji w polu karnym. Nasz napastnik przekombinował jednak ze zwodem tuż przed  skracającym kąt Karolem Kuczerą. Zamiast prowadzenia, po zaledwie 30 sekundach niebiesko-czerwoni musieli wyciągać piłkę z siatki. Podanie z głębi pola zgasił tuż przy narożniku linii 5 metrów Rafał Stefański i oszukał interweniującego Igora Chodanowicza.  Od tego momentu trwała prawdziwa "obrona Częstochowy" w wykonaniu zespołu z tego miasta. W 49 minucie miało być 1:1. Setla znów znalazł się sam przed bramką Kuczery, który nogami uchronił swoją drużynę od wyrównania.

Odra seryjnie biła stałe fragmenty gry, po których za każdym razem kotłowało się w polu karnym przyjezdnych. Opatrzność spod Jasnej Góry czuwała nad podopiecznymi Macieja Strożka i wychodzili oni obronną ręką z poważnych opresji. Ciężar na gry próbował brać na siebie jak zwykle waleczny Tomasz Copik. W 67 minucie przebiegł niemal pół boiska po czym  przestrzelił nad poprzeczką. W 85 minucie po kolejnym zamieszaniu przymierzył Bartosz Brzozowski ale zaczarowana bramka Częstochowian zatrzymała strzał "Brzozy" na słupku. 2 minuty później Odra grała z przewagą 1 zawodnika po tym, jak Rafał Berdys po dwóch żółtych kartkach musiał opuścić boisko. Nic z tego. W doliczonym już czasie gry Copik zdążył jeszcze huknąć z rzutu wolnego, ale trafił wprost w dobrze ustawionego Kuczerę.

Końcowy gwizdek arbitra wprowadził przyjezdnych w prawdziwą euforię. Śpiewy zwiastujące pozostanie w III-lidze niosły się jeszcze po budynek klubowy przy Oleskiej.- Zwyczajnie zabrakło szczęścia. Gdyby udało zdobyć się gola ten mecz potoczyłby się zupełnie inaczej - skomentował poczynania chłopców Wojtka Mielnika obserwujący całe spotkanie trener Andrzej Polak.

Juniorzy                                                               Rezerwy                                  Młodzież

Rozmowy                                                                         Relacje                                                                                      Kolejki

Public Relations                                             Media                                                                                            Historia