Kolejne piękne zwycięstwo Odry!

To był trudny i zacięty mecz z wieloma okazjami po obu stronach boiska, ale kolejne 3 punkty zostają na koncie Odry Opole.

Bilety na GKS już w sprzedaży!

22. kolejka przed nami! Bilety na sobotnie spotkanie ligowe z GKSem Bełchatów są już dostępne w sprzedaży.

Ważne trzy punkty zdobyte w Poznaniu!

Odra zwyciężyła na trudnym terenie w Poznaniu. Jest to kolejny, bardzo ważny krok w drodze po awans do I ligi.

ECO S.A. – partner Odry na dobre i złe

Energetyka Cieplna Opolszczyzny od wielu lat wspiera Odrę, stanowiąc jednego z gwarantów stabilizacji finansowej Odry.

Piękna inauguracja w Opolu!

W pierwszym meczu tej wiosny w Opolu, Odra zasłużenie wygrywa z Olimpią Elbląg 2:1.

Mateusz Peroński przedłużył umowę

Pomocnik Odry Opole przedłużył umowę z klubem do 30.06.2018 z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Karnety już w sprzedaży!

Karnety na mecze rundy wiosennej są już dostępne w sprzedaży. Zapraszamy do sekretariatu klubu.

Sebastian Deja
  45'    Michał Filipowicz
  50'    Michał Filipowicz

Odra: Feć - Wdowik, Drąg, Michniewicz, Surowiak - Piegzik (82. Łoziński), Plewnia, Wawrzyniak, Czerwiński (75. Rewucki) - Filipowicz (50. Deja), Wasilewski (68. Setla).

Trener: Andrzej Polak

Górnik: Rosół, Sobota (Ż), Buchcik (Żx2,CZ),  Rumiński, Tuleja (80` Koniarek), Stokłosa (Ż), Lesik, Sarzała (Ż) (81` Pożoga), Jaskiernia (53` Wadas), Smarzyński (27` Czapla), Hendel.

Trener: Marcin Molek

Zabrakło sekund

Pierwszą groźną akcję meczu przeprowadzili Opolanie. W 10 minucie pikę wychodzącą na aut bramkowy zagarnął Madrin Piegzik i posłał ją w pole karne. Główka Tomasza Wawrzyniaka była jednak niecelna. 6 minut później sam Piegzik mógł otworzyć wynik meczu. Nasz lewoskrzydłowy znalazł się sam przed bramką rywala, oddał silny strzał z lewej nogi lecz stojący między słupkami Mateusz Rosół intuicyjnie przeniósł piłkę nad poprzeczkę. Beniaminek tegorocznych rozgrywek dał znać o sobie już 60 sekund później. Na uderzenie z woleja z 30 metrów zdecydował się Sebastian Sarzała. Niepozorny lot piłki mógł zakończyć się na okienku świątyni Marcina Fecia, ale nasz golkiper przytomnie wybił ją na aut.

Kolejna akcja miejscowych zaowocowała objęciem przez nich prowadzenia. Prostopadłe podanie z głębi poda otrzymał Marcin Sarzyński, wyszedł sam na sam z Feciem i przytomnym strzałem po ziemi zdobył pierwszego gola dla Górników w III-lidze. To w zasadzie było wszystko, na co podopiecznych Marcina Molka stać było w tej odsłonie gry. Kiedy kilka chwil później zdobywca bramki musiał wskutek kontuzji opuścić plac gry i z gospodarzy jakby uciekło powietrze. Niebiesko-czerwoni całkowicie przejęli inicjatywę i ruszyli do odrabiania straty. Nasi piłkarze przez długie fragmenty gry całą jedenastką zamykali przeciwnika na jego połowie. Niezliczona ilość rzutów rożnych, wolnych oraz druzgocąca przewaga w posiadaniu piłki musiała przynieść bramkowy efekt.

Zanim do tego doszło swoje okazje mieli Tomasz Drąg z półwoleja po dośrodkowaniu Piotra Plewni,  Michał Filipowicz próbując bezpośrednio z rzutu wolnego oraz  ponownie głową Wawrzyniak. Ekipa z Mysłowic przeszkadzała jak mogła często uciekając się do gry faul, zbierając przy tym kolejne napomnienia kartkowe. Wspomniany już dwukrotnie Wawrzyniak zainicjował akcję, po której OKS schodził do szatni remisując. W ostatniej minucie pierwszej połowy nasz pomocnik uwolnił się spod opieki jednego z defensorów i huknął z lewej nogi w spojenie słupka i poprzeczki. Do odbitej piłki najszybciej wystartował Michał Filipowicz i przytomnie umieścił ją obok prawego słupka.

Początek drugiej odsłony rozpoczął się dla Odry jak marzenie. Już w 49 minucie drużyna z Wesołej grała w dziesiątkę. Kapitan miejscowych Andrzej Buchcik popchał w polu karnym Pawła Wasilewskiego, nasi chłopcy dostali rzut karny, a sprawca tego czynu wskutek figurowania na liście kartkowiczów udać się musiał do szatni. Tym razem egzekutorem jedenastki był Filipowicz. To było tzw. "wapno na raty". Rosół odbił jego strzał lecz znów dzięki swojej przytomności Michał - tym razem głową - dobił i wyprowadził team Andrzeja Polaka na prowadzenie. - Nie wiem czy był karny, nie wypowiadam się na temat pracy sędziów - powiedział po meczu szkoleniowiec Górnika.

W zasadzie od tego momentu widowisko zgasło. Gospodarze mimo osłabienia grali bardzo ambitnie i z ogromną determinacją szukali swojej szansy na uratowanie podziału punktów. Bardzo niebezpieczne w ich wydaniu były bite z okolic 30 metra rzuty wolne. Dwa razy się upiekło. W 59 minucie piłka była nawet w naszej siatce, ale sędzia dopatrzył się faulu, a dwie minuty później Sebastian Hendel minimalnie spudłował głową. Za trzecim razem się nie udało. To była kopia dwóch poprzednich sytuacji. Akurat w tym przypadku Hendel ustawił się tak, że futbolówka znalazła kawałek jego ciała (chyba uda) i ku euforii mieszkańców Wesołej zatrzymała się w siatce. Autobusowi, który miał na swym pokładzie 3 punkty zabrakło sekund, by wypakować je przy Oleskiej. Wznowienie gry od środka było jednocześnie końcem pierwszego wyjazdu Odry tej jesieni.

Juniorzy                                                               Rezerwy                                  Młodzież

Rozmowy                                                                         Relacje                                                                                      Kolejki

Public Relations                                             Media                                                                                            Historia