24. kolejka przed nami! Dostępne są już bilety na sobotnie spotkanie ligowe z Legionovią.

Odra vs Legionovia - zapowiedź meczu

W Prima aprillis do Opola przyjedzie zespół Legionovii Legionowo i z pewnością nie będzie to pojedynek na żarty.

Kolejne piękne zwycięstwo Odry!

To był trudny i zacięty mecz z wieloma okazjami po obu stronach boiska, ale kolejne 3 punkty zostają na koncie Odry Opole.

Bilety na GKS już w sprzedaży!

22. kolejka przed nami! Bilety na sobotnie spotkanie ligowe z GKSem Bełchatów są już dostępne w sprzedaży.

Ważne trzy punkty zdobyte w Poznaniu!

Odra zwyciężyła na trudnym terenie w Poznaniu. Jest to kolejny, bardzo ważny krok w drodze po awans do I ligi.

ECO S.A. – partner Odry na dobre i złe

Energetyka Cieplna Opolszczyzny od wielu lat wspiera Odrę, stanowiąc jednego z gwarantów stabilizacji finansowej Odry.

Piękna inauguracja w Opolu!

W pierwszym meczu tej wiosny w Opolu, Odra zasłużenie wygrywa z Olimpią Elbląg 2:1.

Mateusz Cieluch

Odra: Feć - Surowiak, Michniewicz, Drąg (69.Rewucki), Wdowik - Czerwiński (75. Setla), Wawrzyniak, Copik (79. Łoziński), Piegzik - Filipowicz, Wasilewski (55. Deja)

Trener: Andrzej Polak

LZS Piotrówka: Świtała - Jakubczak, Iwan, Kwame (Ż), Trzcionka - Dziewulski, Mpako (Ż) (54. Sani Gorgino), Cieluch, Sroka (60. Dziliński) - Cisse (90. Savchuk), Paulista (Ż) (90. Góra)

Trener: Ryszard Remień

Odra nadal bez gola

Są jeszcze tylko dwa stadiony, na których w tej edycji rozgrywek nie padła żadna bramka. Pierwszym z nich jest obiekt w Pawłowicach Śląskich, ale gol tam paść nie mógł, ponieważ miejscowy Pniówek rozgrywa na razie wszystkie swoje mecze na wyjazdach.  Drugi to ten, na którym rozegrano już dwa spotkania mistrzowskie. Jest on położony w Opolu, przy ulicy Oleskiej 51.

Po 3. kolejce, w III-lidze wcale tak jednak być nie musiało. W spotkaniu z LZS-em Piotrówką Opolanie mieli wyborne okazje ku temu, by rozpocząć domowe odliczanie tej najważniejszej w piłce powinności. W 20 minucie pozycję występującego na lewym skrzydle Madrina Piegzika zdublował Kacper Wdowik i dośrodkował w pole karne. Adu Frank Kwame minął się z piłką, która spadła wprost pod nogi Marcina Czerwińskiego. Akcja naszych młodzieżowców zakończyła się niestety fatalnym pudłem tego ostatniego. Stojący między słupkami Grzegorz Świtała tylko obserwował całe zdarzenie. To była pierwsza odpowiedź Odry na przewagę gości z pierwszych minut pojedynku. 5 minut wcześniej pozyskany w ostatniej chwili do LZS-u Jean Rodrigues Paulista trafił bowiem w słupek. Najbardziej utytułowany zawodnik na boisku zrobił sobie slalom pomiędzy obrońcami OKS-u, lecz szczęście było tym razem po naszej stronie.

Przez następne minuty na placu gry niewiele się działo. LZS stracił jakby animusz z pierwszych fragmentów i przestał forsować tempo. Publiczność podskoczyła dopiero w 37 minucie, ale za sprawą gospodarzy.  Znów Wdowik dostał trochę swobody  na  lewej flance i zdecydował się na strzał z ostrego kąta. Futbolówka zmierzająca w światło bramki dotknęła jeszcze Michała Filipowicza, zmyliła Świtałę i po poprzeczce wyszła na aut. W tej części gry jeszcze Tomasz Copik w 40 minucie głową po rzucie rożnym próbował otworzyć wynik derbów. Świtała był tym razem na miejscu i złapał pikę. Z kolei w 44 minucie oglądaliśmy najbardziej efektowny strzał zawodów. Idrissa Cisse będąc w polu karnym wykonał klasyczną, filmową wręcz przewrotkę ale chybił.

W następnej odsłonie tak klarownych sytuacji na odwrócenie losów meczu obie ekipy już nie miały, choć już pierwsza akcja po gwizdku rozpoczynającym drugą połowę zakończyła się strzałem w światło bramki Tomasza Wawrzyniaka. Później na placu gry dominować zaczęli podopieczni Ryszarda Remienia. Znakomite zawody rozgrywał Mateusz Cieluch, pomocnik znany z ostatnich występów Odry w I lidze, bez wątpienia najlepszy piłkarz meczu. Momentami swymi zagraniami widownię czarował Paulista, choć wszystkie poczynania gości sprowadzały się generalnie  do szukania w polu karnym rosłego i dobrze trzymającego się na nogach Cisse. On sam próbował zdobyć bramkę na 1:0 bezpośrednio z rzutu wolnego w 58 minucie, ale minimalnie przestrzelił.

Technicznie team z Piotrówki był tej soboty znakomicie dysponowany. Częściej i dłużej operował piłką, co owocowało przewagą w polu. W 72 minucie silne uderzenie Paulisty zablokował Tomasz Copik. Z kolei technicznych wrzutek Brazylijczyka nie zdołali sięgnąć głowami Kwame w 77 i wspomniany już wyżej Cisse w 82 minucie. Ostatnią okazję spotkania miała jednak Odra, a była nią całkiem niezła główka Adama Setli po tym, jak Wawrzyniak poradził sobie z dwoma stoperami  i wyłożył futbolówkę naszemu napastnikowi.

Juniorzy                                                               Rezerwy                                  Młodzież

Rozmowy                                                                         Relacje                                                                                      Kolejki

Public Relations                                             Media                                                                                            Historia