Zapraszamy na nową stronę www

Nowa strona internetowa klubu jest już gotowa. Zapraszamy pod adres www.odraopole.pl

To była Wielka Sobota przy Oleskiej

W Wielką Sobotę do Opola przyjechała Siarka Tarnobrzeg, która okazała się bardzo wymagającym przeciwnikiem.

Bilety na Siarkę już w sprzedaży

26. kolejka przed nami! W klubowym sekretariacie można już kupić bilety na mecz z Siarką Tarnobrzeg.

Historyczny wynik Odry w Rybniku!

Odra Opole pokonując ROW 1964 Rybnik ustanowiła historyczny wynik w meczu wyjazdowym.

Dawid Wolny rozdawał odblaski

Dawid Wolny jako przedstawiciel Odry Opole, w ramach kampanii odblaskowi.pl rozdawał dzisiaj opaski odblaskowe w PSP nr 24 w Opolu Groszowicach.

Odra Opole wspiera Odblaskowi.pl

Odra Opole została Ambasadorem kampanii społecznej Odblaskowi.pl!

Bilety na Legionovię już dostępne!

24. kolejka przed nami! Dostępne są już bilety na sobotnie spotkanie ligowe z Legionovią.

 • Zapraszamy na nową stronę www

  środa, 19, kwietnia 2017 10:33

  Opublikowane w dziale Aktualności

 • To była Wielka Sobota przy Oleskiej

  sobota, 15, kwietnia 2017 19:20

  Opublikowane w dziale Relacje

 • Bilety na Siarkę już w sprzedaży

  wtorek, 11, kwietnia 2017 08:55

  Opublikowane w dziale Aktualności

 • Historyczny wynik Odry w Rybniku!

  piątek, 07, kwietnia 2017 21:55

  Opublikowane w dziale Aktualności

 • Dawid Wolny rozdawał odblaski

  środa, 05, kwietnia 2017 20:55

  Opublikowane w dziale Aktualności

 • Odra Opole wspiera Odblaskowi.pl

  wtorek, 04, kwietnia 2017 16:25

  Opublikowane w dziale Aktualności

 • Bilety na Legionovię już dostępne!

  wtorek, 28, marca 2017 10:08

  Opublikowane w dziale Aktualności

Gdzie jest prawda? Trener zabiera głos

Ostatniego meczu nasza drużyna nie zalicza do udanych. O wyniku i kulisach spotkania rozmawiamy z trenerem Zbigniewem Smółką.

*

*

*

*

Nie ma co ukrywać, że kibice oczekiwali w 8 kolejce łatwego zwycięstwa. Co ma im pan do powiedzenia? Jesteśmy tylko minimalnie za Rekordem, ale wciąż nam mało!

- Mecz w Czańcu był dla nas bardzo trudnym wyzwaniem, od samego początku gospodarze nastawili się na głęboką defensywę, ale to nie to było najważniejszym problemem, była nim bardzo ostra, momentami brutalna gra przeciwników, mimo tego byliśmy cały czas w posiadaniu piłki, przez około 80% meczu, i rozgrywaliśmy ją najczęściej na połowie przeciwnika. Zabrakło ostatniego dokładnego podania, cierpliwości pod bramką, bądź kilku dokładniejszych strzałów z dystansu.

 

Nasza forma wygląda z meczu na mecz lepiej i jest zauważalny progres w moim zespole, bardzo ciężko pracujemy nad skutecznością i spokojem podczas rozgrywania naszych schematów gry, myślę, że reszta siedzi w głowach piłkarzy, którzy są pod ogromną presją w naszym klubie, bo my po prostu w tym roku ten awans musimy zrobić.

 

Wpływ ma wciąż również ubiegły sezon, dla moich piłkarzy był on bardzo ciężki, graliśmy dwa mecze na szczeblu centralnym Pucharu Polski, wiele na szczeblu wojewódzkim, a także dużo więcej spotkań w lidze (20 klubów – przyp. red.), doprowadziło to do tego, że mieliśmy bardzo duże obciążenie psychiczne i fizyczne. Pamiętajmy o tym jak w ludziach, piłkarzach i sportowcach, mentalnie wygląda taka sytuacja, byliśmy o krok od tego, by uzyskać awans i nagle się nie udało, do dziś nie wszystkich odbudowałem psychicznie. Zawodnicy, my wszyscy, mamy wciąż w pamięci, że byliśmy tak blisko, a mimo to okazaliśmy się od Polonii Bytom minimalnie słabsi w przekroju całego sezonu, mimo iż lepsi w bezpośrednim dwumeczu.

 

Byliśmy o włos od awansu w pierwszym roku od zbudowania tej drużyny, byłoby to wielkim sukcesem, jednak się nie udało i w tym roku musimy już ten awans wywalczyć!

Jak reaguje drużyna, gdy nie padają bramki, a czasu do końca spotkania coraz mniej? Czy często puszczają panu nerwy, gdy mecz nie układa się po myśli?

- Pierwsze mecze w tym sezonie były bardzo nerwowe, stąd brała się nieskuteczność i pechowa porażka z Ruchem II Chorzów na wyjeździe. Jesteśmy przygotowani na defensywne ustawienie drużyn, jesteśmy przygotowani na to, że drużyny remisując z nami u siebie w domu fetują i cieszą się ze zdobycia choćby punktu. Musimy być również dumni z tego, że remis w meczu z Odrą Opole jest dla kogoś wielkim sukcesem. Wciąż pracujemy nad tym, żeby przywozić z wyjazdów więcej punktów i podtrzymać dobrą passę w meczach u siebie.

 

Zdaję sobie sprawę z tego, że spotkanie z Odrą Opole jest przez większość drużyn traktowane jako mecz sezonu, natomiast ciężko mi wytrzymać ciśnienie, jeżeli ktoś pozwala na stosowanie brutalnej gry wobec moich piłkarzy, a z taką sytuacją spotkaliśmy się w Czańcu. Bardzo żałuję, że dałem się sprowokować sędziemu w tym spotkaniu i użyłem ostrych słów w jego kierunku, ale prowadził zawody fatalnie i dobrze, że skończyło się tylko dwoma kontuzjami moich piłkarzy.

Jak skomentuje pan rewelacje serwisu LKS Czaniec?

- Jestem mocno sfrustrowany tym co napisała oficjalna strona Czańca, słów o których napisała nie użyłem, ale tą sprawą już zajął się mój prawnik. Takie określenia jak wieśniaki lub prymitywy na pewno nie padły, owszem wypowiedziałem się po meczu, że gospodarzom będzie się trudno utrzymać w lidze z taką grą u siebie, grą opartą tylko na destrukcji, ale była to ogólna ocena sportowa meczu. Staram się nie komentować szczegółów gry przeciwnika, bo interesuje mnie tylko mój zespół, analizuję mecze jedynie pod kątem szkoleniowym i sportowym.

 

Szkoda natomiast, że tak jak u nas nie jest wszędzie, brak jest np. konferencji prasowych, dziwię się, że czasami brakuje dwóch krzeseł i jednego mikrofonu, bo przecież nagrać można wszystko nawet telefonem, byłoby to prostsze i bardziej czytelne. Jako klub musimy w tej lidze radzić sobie z wszystkim, np. szatniami 3x3 metra, brakiem światła i napięcia w gniazdkach w szatniach niektórych klubów, brakiem chłopców do podawania piłek, często z wrogo nastawionymi arbitrami. Odra jest klubem, który jest poukładany logistycznie, finansowo i uważam, że również sportowo, ale tak to już w naszym kraju jest, wrogów, malkontentów i przeciwników ludzi, którym coś się udaje w życiu nigdy nie brakuje.

Mecze z udziałem Odry wywołują nierzadko niezdrowe emocje wśród tzw. hejterów, po meczu z Czańcem Internetowi wojownicy uaktywnili się ponownie…

- Nie będę komentował opinii ludzi, którzy nie są z moją drużyną! Gramy dla tych, którzy nam kibicują, gramy dla tych, którzy wierzą w nasz klub, gramy dla tych, którzy jeżdżą za nami na mecze i nas dopingują, gramy dla wszystkich kibiców którzy przychodzą na Oleską!

 

Natomiast ludzi nieporadnych życiowo, których ja nazywam nieudacznikami, a którzy dowartościowują się przed klawiaturami komputerów ukrywając tożsamość pod różnymi Nickami, ignoruję i nie mam też zamiaru komentować ich twórczości, natomiast niekiedy przejmują się nimi moi chłopcy i przed tym muszę ich chronić.

Za nam czwarta część sezonu, jak pan ją ocenia? Kto nam zagraża?

- Tak jak się spodziewałem faworytem są dwie drużyny z Bielska plus Odra Opole, myślę, że doskoczy do nas jeszcze Ruch Zdzieszowice. Zaskakuje mnie pozytywna gra Górnika II Zabrze, ale jest tam szeroka kadra, 30 lub więcej zawodników na kontraktach ekstraklasowych, więc mecze z nimi będą bardzo ciężkie. Pozytywnie zaskoczyła mnie Skra Częstochowa, ale jeszcze bardziej Rekord, jest to drużyna, którą obserwowałem w meczu derbowym z BKS Bielsko – i w mojej ocenie byli stroną dominującą - więc w piątek, przy Oleskiej, czeka nas bardzo ciekawy pojedynek!

 

Zapraszam wszystkich którzy w nas wierzą, zapraszam wszystkich kibiców, którym na sercu leży Odra, przyjdźmy, pomóżmy piłkarzom w tym spotkaniu. Mam nadzieje, że będzie to dla nas mecz zwycięski, ciężko się do niego przygotowujemy.

Dziękuję za rozmowę.

Dziękuję.

 

 


 

         Juniorzy                                                               Rezerwy                                  Młodzież

                      

         Rozmowy                                                                         Relacje                                                                                      Kolejki   

                  

     Public Relations                                             Media                                                                                            Historia

                  

 

 

Partnerzy Odry! Dziękujemy!

Najbliższy mecz ligowy Odry!

1% podatku dla Odry Opole

Karnety już w sprzedaży!

Odra w Bytomiu

Dołącz do Akademii Odry!

Poprzedni mecz ligowy

sobota 15 kwietnia, 2017 15:00
 
Odra Opole 4 : 3 Siarka Tarnobrzeg

Tabela II ligi sezon 2016/2017

Odra Opole na Facebooku!

 

Wyszukaj na stronie klubowej

SPONSORZY I PATRONI MEDIALNI 2016/2017

 

PIERWSZA DRUŻYNA 2016/2017

 

AKADEMIA ODRY OPOLE

 

FUTSAL KLUB ODRA OPOLE

Kontakt

"OKS Odra" Opole

ul. Oleska 51
45-231 Opole
tel/faks: 077 455 15 05
REGON: 160256630
NIP: 754-29-75-457
klub@oksodraopole.pl