Zapraszamy na nową stronę www

Nowa strona internetowa klubu jest już gotowa. Zapraszamy pod adres www.odraopole.pl

To była Wielka Sobota przy Oleskiej

W Wielką Sobotę do Opola przyjechała Siarka Tarnobrzeg, która okazała się bardzo wymagającym przeciwnikiem.

Bilety na Siarkę już w sprzedaży

26. kolejka przed nami! W klubowym sekretariacie można już kupić bilety na mecz z Siarką Tarnobrzeg.

Historyczny wynik Odry w Rybniku!

Odra Opole pokonując ROW 1964 Rybnik ustanowiła historyczny wynik w meczu wyjazdowym.

Dawid Wolny rozdawał odblaski

Dawid Wolny jako przedstawiciel Odry Opole, w ramach kampanii odblaskowi.pl rozdawał dzisiaj opaski odblaskowe w PSP nr 24 w Opolu Groszowicach.

Odra Opole wspiera Odblaskowi.pl

Odra Opole została Ambasadorem kampanii społecznej Odblaskowi.pl!

Bilety na Legionovię już dostępne!

24. kolejka przed nami! Dostępne są już bilety na sobotnie spotkanie ligowe z Legionovią.

 • Zapraszamy na nową stronę www

  środa, 19, kwietnia 2017 10:33

  Opublikowane w dziale Aktualności

 • To była Wielka Sobota przy Oleskiej

  sobota, 15, kwietnia 2017 19:20

  Opublikowane w dziale Relacje

 • Bilety na Siarkę już w sprzedaży

  wtorek, 11, kwietnia 2017 08:55

  Opublikowane w dziale Aktualności

 • Historyczny wynik Odry w Rybniku!

  piątek, 07, kwietnia 2017 21:55

  Opublikowane w dziale Aktualności

 • Dawid Wolny rozdawał odblaski

  środa, 05, kwietnia 2017 20:55

  Opublikowane w dziale Aktualności

 • Odra Opole wspiera Odblaskowi.pl

  wtorek, 04, kwietnia 2017 16:25

  Opublikowane w dziale Aktualności

 • Bilety na Legionovię już dostępne!

  wtorek, 28, marca 2017 10:08

  Opublikowane w dziale Aktualności

Trenerskie kulisy odsłania Adam Kania

O wrażeniach ze stażu w Grecji oraz zadaniach naszych piłkarzy w przerwie zimowej opowiada trener sekcji bramkarzy.

Odra Opole - Informowaliśmy już kibiców o Twoich wojażach, ale przypomnij. Skąd taki pomysł? Gdzie Rzym, gdzie Krym? Gdzie Opole, gdzie Ateny?

Adam Kania - Staż szkoleniowy odbyłem dzięki uprzejmości mojego znajomego Vangelisa Lappasa, który od początku sezonu jest trenerem bramkarzy pierwszej drużyny, doceniono w ten sposób jego dobre wyniki oraz autorski program szkolenia w Akademii Panathinaikosu.

 - Koniczynki to ikona greckiej piłki!

- Tak, chociaż w tej chwili Panathinakos odstaje finansowo oraz sportowo od innego znanego klubu ateńskiego Olympiakosu, ale szkolenie bramkarzy ma w dalszym ciągu najlepsze w całej Grecji. Największa grupa bramkarzy, wyszkolona właśnie w tamtejszej Akademii, zasila potem pozostałe greckie drużyny oraz trafia do innych lig lub greckich drużyn narodowych, np. w tej chwili czterech bramkarzy z Panathinaikosu gra w różnych kadrach narodowych Grecji. To właśnie z tego powodu zdecydowałem się na odbycie stażu w tym klubie.

- Grecy to piłkarsko gorący naród, jak to wygląda od strony treningowej?

- Od samego początku dało się odczuć niesamowitą atmosferę panującą w klubie, jeśli dodać do tego górzysty krajobraz otaczający centrum treningowe „Kalafatis” oraz panoramę całych Aten, to wrażenia były wręcz magiczne. Jednak nie to było najważniejsze, najbardziej ujęła mnie życzliwość, otwartość i ogromna chęć pokazania filozofii oraz programu szkolenia całego klubu.

- Dyrektor Akademii Giannis Samaras wychodzi z założenia, że wszystkie osoby pracujące na rzecz rozwoju  klubu Panathinakos muszą razem, poprzez współpracę, wzajemną pomoc, pozytywne nastawienie i dobre relacje na linii wszystkich osób - działaczy, trenerów, piłkarzy, kibiców i innych - wyciągnąć klub z kryzysu. Ciężko mi to opisać słowami, ale z tak pozytywnym nastawieniem oraz życzliwością spotkałem się pierwszy raz.

- Jak klub wygląda od strony bazy sportowej i organizacyjnej?

- W Centrum treningowym żyje się tylko piłką, zawodnicy drużyn młodzieżowych oraz I drużyny mają zapewnione wszystko, żeby tylko myśleć o rozwoju, do ich dyspozycji jest między innymi kilka boisk trawiastych oraz 1 ze sztuczną nawierzchnią. Oprócz bardzo rozbudowanej siłowni, pomieszczeń zabiegowych jest też restauracji, salon telewizyjny oraz pokoje do wypoczynku przed lub po treningach.

Panathinakos, pomimo aktualnego dystansu dzielącego go do Olympiakosu, to wciąż wielka korporacja zatrudniająca w całym klubie ponad 100 osób. Na rzecz samej Akademii oraz pierwszej drużyny pracuje ponad 60. ludzi, wśród nich: psycholog, holenderski koordynator Akademii, wiele osób odpowiedzialnych za wąskie odcinki rozwoju zawodników, np. trener od techniki, od przygotowania fizycznego, trenerzy bramkarzy poszczególnych drużyn, jak również analitycy oraz sztab medyczny - 2 lekarzy i 6 fizjoterapeutów.

- Co zyskałeś w Grecji i jak skorzysta na tym Odra?

- Oprócz obserwacji mikrocyklu tygodniowego I drużyny analizowałem również wszystkie treningi, w szczególności bramkarskie, od drużyn U-10, aż do U-20. Miałem także przyjemność oglądać wygrany mecz sparingowy drużyny U-15 z drużyną z Danii, który uwidaczniał techniczne wyszkolenie zawodników oraz pomysł na grę wszystkich zespołów Akademii, czyli długie utrzymywanie się przy piłce i budowanie akcji ofensywnych wieloma podaniami. Program treningowy oraz filozofia Panathinaikosu przypadła mi do gustu i pewne pomysły oraz wzorce, mimo innej specyfiki klubów i panujących standardów, chciałbym, po modyfikacji, przenieść na grunt opolskiej Odry, a całe zdobyte doświadczenie wykorzystać do pracy z bramkarzami I drużyny oraz naszej Akademii. Przy okazji chciałbym za pośrednictwem naszej strony klubowej podziękować Vangelisowi Lappasowi za umożliwienie odbycia stażu – Efcharisto file.

- Wracamy w chłodniejsze okolice, jakie zadania mają w przerwie sezonu Twoi podopieczni, na czym się skupiacie?

- Bramkarze pracują w okresie przejściowym bardzo podobnie jak reszta zawodników, po zakończonej rundzie przeszli badania wydolnościowe, siłowe oraz funkcjonalnej sprawności fizycznej. Każdy z zawodników, również bramkarze, otrzymał indywidualny program treningów nad którym pracuje 6 dni w tygodniu (wchodzą w to też 2 spotkania całej drużyny w tygodniu na siłowni, 2 grupy: Opole i Wrocław, ale każdy pracuje oczywiście na dopasowanych obciążeniach). Nie możemy tego okresu przespać ponieważ służyć on powinien dalszemu rozwojowi i wzmacnianiu organizmu, musimy być coraz lepsi, a nie stać w miejscu. Zarazem jest to również okres wyciszenia mentalnego i odpoczynku psychicznego dlatego nie ma żadnych zajęć stricte bramkarskich, a w programie tygodnia są 2 wyjścia na basen w ramach odnowy i relaksu. Również nie ma żadnych analiz, ani spotkań video, na podsumowanie rundy jesiennej przyjdzie czas w trakcie 1 tygodnia okresu przygotowawczego. Tobiasz Weinzettel po ostatnim meczu miał 1,5 tygodnia wolnego, swój plan treningowy zaczął od 2 grudnia, a Grzesiu Kleemann niestety dochodzi dopiero do siebie po kontuzji odniesionej na ostatnim meczu drużyny rezerw i do tej pory robił tylko takie ćwiczenia, które nie obciążały jego nogi oraz poświęcał czas na rehabilitację.

Jeżeli chodzi o mnie,ten wbrew pozorom wolny czas poświęcam na analizy i podsumowania statystyczne gry naszych bramkarzy w zakończonej rundzie, dają mi one jasny obraz jakie elementy gry są jeszcze do poprawy, a jakie pozytywne cechy udało nam się skutecznie wypracować. W minionej rundzie skupiliśmy się głównie na 3 elementach. Uważam że udało nam się w minionej rundzie poprawić grę defensywną naszej drużyny, między innymi dzięki stabilnej formie bramkarzy, bardzo aktywnej grze na przedpolu bramkowym i skutecznym rozgrywaniu akcji.

- Jesteś bardzo pracowity: staże, szkolenia, filmiki (kanał na YouTube), analizy. Masz coś jeszcze w zanadrzu?

Dla kibiców mam kilka ciekawostek statystycznych:

1. strzały – w 15 meczach minionej rundy nasi przeciwnicy oddali 42 strzały na naszą bramkę co daje naszym bramkarzom 75% skuteczności, czyli przypada średnio tylko 3 strzały na mecz dla porównania w sezonie 13/14 w Premier League najskuteczniejszy bramkarz Vito Mannone miał 76 %, a Manuel Neuer na World Cup w Brazylii 86%.

2. rozgrywanie, otwarcia gry, podania, wprowadzenie piłki do gry - łącznie wszystkich 290 razy w 15 meczach, a przy tym 83 % skuteczności, co daje nam średnią 20 podań na jeden mecz. Dla porównania Manuel Neuer w 7 meczach na World Cup miał 244 podania co dało mu średnio prawie 35 podań na mecz

Oczywiście miejmy świadomość, że gramy tylko na poziomie III ligi, ale mimo to uważam, że prowadzone przeze mnie statystyki dają mi pogląd jakie jeszcze elementy są do poprawy, a jakie zostały już ustabilizowane, czy czyniony jest progres w porównaniu do wcześniejszych sezonów i ile brakuje nam do najlepszych.

3. w ciągu 15 meczy nasi bramkarze interweniowali w różny sposób 415 razy, co daje średnią meczową 28 interwencji, przy średniej 3 strzałów na spotkanie, czyli widzimy jak ważne jest mieć bramkarzy kompletnych, którzy będą w stanie dobrze zareagować w danym momencie oraz odpowiednio czytać grę, mając więcej działań ofensywnych niż defensywnych. Mając często w trakcie gry do czynienia z większą ilością działań jako zawodnik niż bramkarz.

Chcę uświadomić jak różni się rola bramkarza od opini wielu kibiców czy ekspertów którzy twierdzą że bramkarz ma tylko "łapać" itp. Właśnie w takim kierunku w tej chwili zmierza szkolenie bramkarzy w Europie dlatego chcąc przygotowywać w przyszłości Naszych bramkarzy do gry na najwyższym poziomie staramy się czynić stały postęp indywidualny ale również zespołowy gdzie bramkarz jest integralną częścią drużyny oraz odgrywa znaczącą rolę w trakcie gry. Uważam że tylko w taki sposób bramkarze będą robili stały progres ale mam też świadomość że gramy tylko na poziomie III ligi i jeszcze dużo pracy przed Nami. Ale Damy Radę :-)

- Podczas ostatniej wigilii klubowej wymieniłeś życzenia z kilkudziesięcioma przybyłymi gośćmi, zdradź, jeśli możesz, które z życzeń skierowanych do Ciebie, prywatnych lub zawodowych - powtarzały się najczęściej?

- Faktycznie było ich sporo, najczęściej wymieniane życzenia wśród drużyny, czy osób związanych z klubem dotyczyły zdrowia, a przede wszystkim sukcesu sportowego w tym sezonie i przyszłorocznego spotkania wigilijnego w zdecydowanie lepszym humorze. Odnośnie życzeń indywidualnych to głownie skupiały się na powodzeniu w szkoleniu i w wychowywaniu kolejnych młodych bramkarzy, a powiem nieskromnie, że już przygotowujemy kolejnych kandydatów. 

- Dziękujemy za rozmowę i dołączamy się do wigilijnych życzeń.

- Dziękuję. A wszystkim kibicom i osobom związanym z naszym klubem chciałem tą drogą złożyć życzenia Wesołych Świąt i lepszego przyszłego roku!

 

 


 

         Juniorzy                                                               Rezerwy                                  Młodzież

                      

         Rozmowy                                                                         Relacje                                                                                      Kolejki   

                  

     Public Relations                                             Media                                                                                            Historia

                  

 

 

Partnerzy Odry! Dziękujemy!

Najbliższy mecz ligowy Odry!

1% podatku dla Odry Opole

Karnety już w sprzedaży!

Odra w Bytomiu

Dołącz do Akademii Odry!

Poprzedni mecz ligowy

sobota 15 kwietnia, 2017 15:00
 
Odra Opole 4 : 3 Siarka Tarnobrzeg

Tabela II ligi sezon 2016/2017

Odra Opole na Facebooku!

 

Wyszukaj na stronie klubowej

SPONSORZY I PATRONI MEDIALNI 2016/2017

 

PIERWSZA DRUŻYNA 2016/2017

 

AKADEMIA ODRY OPOLE

 

FUTSAL KLUB ODRA OPOLE

Kontakt

"OKS Odra" Opole

ul. Oleska 51
45-231 Opole
tel/faks: 077 455 15 05
REGON: 160256630
NIP: 754-29-75-457
klub@oksodraopole.pl